Rolety zaciemniające i rolety 100% zaciemnienia

Rolety okienne wewnętrzne zaciemniające na pierwszy rzut oka przypominają zwyczajne rolety, jednak posiadają podgumowaną warstwę, dzięki czemu nie przepuszczają promieni słonecznych. Przez to nie tylko ograniczają dostęp światła do pomieszczenia, ponieważ jednocześnie poprawiają jego izolację termiczną i zapobiegają szybkiemu nagrzewaniu, co pozwala np. zaoszczędzić na kosztach klimatyzacji latem. Rolety całkowicie zaciemniające na pewno dobrze się sprawdzą w Twoim domu czy biurze!

Rolety ścienne zaciemniające

Te rolety wewnętrzne zaciemniające są optymalnym wyborem. Sprawdzą się zarówno w przypadku stosowania w domu, jak i w biurze. Tkanina została wykonana z wysokiej klasy materiałów, dzięki będzie spełniać swoje zadanie przez długi czas bez obaw o kruszenie oraz płowienie materiału. Wiele wersji kolorystycznych pozwala idealnie dobrać model do swoich preferencji lub wystroju danej przestrzeni. Z tego powodu rolety zaciemniające na wymiar mogą wzbogacić wystrój powierzchni.

Rolety zaciemniające 100% Silver

Ten model jest jeszcze ciekawszy, ponieważ rolety zaciemniające 100% Silver posiadają nie dwie, ale trzy warstwy. Jedną z nich jest srebrna powłoka ALU, która doskonale zabezpiecza przed przenikaniem ciepła. Z tego powodu jest to odpowiedni produkt do umieszczenia w oknach, które na które przez większość dnia padają promienie słoneczne. Są to oczywiście rolety całkowicie zaciemniające, dlatego sprawdzą się w miejscach szczególnie wymagających, np. salach kinowych.

Rolety zaciemniające 100%

Rolety zaciemniające

Są to rolety dobrze zaciemniające, które podobnie jak powyższy model, wyróżniają się sposobem montażu. Mianowicie, mechanizm nie jest montowany na oknie, ale na ścianie, dlatego tkanina pokryje nie tylko samą szybę, ale całą wnęką, tym samym zupełnie ograniczając dostęp promieni słonecznych do budynku. W tym przypadku również można liczyć na wiele wersji kolorystycznych oraz wysoką jakość wykonania. Co więcej, rolety można przymocować nie tylko do ściany, ale też do sufitu (jeśli masz wysokie okno).

Gdzie przydadzą się rolety zaciemniające?

Rolety wewnętrzne zaciemniające mają bardzo szerokie zastosowanie. W przypadku przestrzeni mieszkalnych warto je umieścić np. w sypialni czy w pomieszczeniach, w których korzysta się z telewizji czy komputera. Są bardzo dobrym rozwiązaniem także do biura, ponieważ promienie słoneczne mogą uniemożliwić pracę na monitorze. Tego rodzaju produkty są wykorzystywane także przez kluby, kina studyjne, a także laboratoria. Wykorzystuje się je w placówkach oświaty (np. w salach lekcyjnych z rzutnikiem, w salach konferencyjnych). Oczywiście, można je zamontować dosłownie w każdym oknie, dlatego w zasadzie nie ma ograniczeń w tym zakresie.

Rolety zaciemniające na wymiar - jak wybrać?

Trzeba pamiętać, że takie produkty muszą być dobrze dopasowane do okna. Produkty montowane na ścianę czy sufit powinny być po prostu dłuższe oraz szersze od wnęki okiennej - to wszystko. Rolety okienne na wymiar natomiast wymagają bardziej skomplikowanych, choć nadal prostych działań. Wystarczy zmierzyć szerokość szyby, a następnie dodać kilka (np. 3-6) cm, żeby materiał całkowicie zasłaniał szkło. Należy przy tym pamiętać przede wszystkim o tym, że tkanina nie może nachodzić na klamkę, ponieważ ta zablokuje rozwijanie się produktu. Pamiętaj również, że mechanizm jest szerszy od szerokości materiału o około 2 cm z każdej strony.