Jak mierzyć rolety dzień noc?

Rolety okienne są niemal zawsze sprzedawane na konkretny wymiar, co jest ściśle związane z tym, że same okna często różnią się pod względem rozmiaru, nieraz także kształtu.

Z tego powodu powinno się je dobrze zmierzyć, aby określić wymiary produktu. Trzeba wiedzieć, jak to zrobić - w przeciwnym wypadku montaż może być nawet niemożliwy.

Jak wymierzyć rolety dzień noc?

Rolety dzień noc - jak mierzyć? Ogólne zasady

Żeby roleta okienna (dowolnego rodzaju) dobrze zakrywała okno, trzeba się stosować do kilku ważny zasad. Przede wszystkim musi być odrobinę szersza oraz dłuższa od szyby. Tylko wtedy będzie faktycznie chronić pomieszczenie przed nadmiernym oświetleniem słonecznym.

Do tego warto sprawdzić, w którym miejscu można ustawić mechanizm, ponieważ jego uderzanie o ścianę może nie tylko spowodować odpadnięcie tynku, ale też uszkodzenie rolety - wtedy warto skorzystać z produktów montowanych na ścianie lub suficie.

Jak zmierzyć roletę dzień noc? Długość

Warto wiedzieć, że na rynku najczęściej można spotkać się z dwoma standardami pod względem długości rolety - jest to 140 lub 215 cm. Z tego powodu należy zmierzyć wysokość skrzydła okiennego i na tej podstawie wybrać odpowiednią wersję. Jako ciekawostkę można dodać, że produkt ma funkcję multistop, czyli roletę można ustawić na dowolnej wysokości okna.

Jak mierzyć roletę dzień noc? Szerokość

Tutaj sprawa jest odrobinę bardziej skomplikowana. Najpierw należy zmierzyć szerokość szyby, a następnie dodać do tego około 3-6 cm. Przy tym trzeba zwracać uwagę na bardzo ważną kwestię - tkanina nie może nachodzić na klamkę, ponieważ ta uniemożliwi korzystanie z produktu. Optymalnym rozwiązaniem jest zachowanie 0,5 cm odległości od klamki. Do tego trzeba wiedzieć, że sam mechanizm i/lub prowadnice wystają poza tkaninę o 2 cm z każdej strony - to ważne przy ocenie, czy wspomniany mechanizm nie będzie uderzał o ścianę i uniemożliwiał otwarcia skrzydła.